Câte stații au prețuri, câte localități sunt acoperite, cât de proaspete sunt datele și unde mai lipsesc comune. Toate cifrele sunt calculate din tabelele live, nu dintr-un snapshot cosmetic.
Cum se împart prețurile consolidate după data observării.
| Interval | Prețuri | Pondere |
|---|---|---|
| Ultimele 24h | 5,111 | 71.7% |
| Ultimele 72h | 6,455 | 90.6% |
| Mai vechi de 72h | 671 | 9.4% |
| Fără dată | 0 | 0.0% |
Stații și prețuri consolidate pentru fiecare sortiment.
| Carburant | Stații | Prețuri |
|---|---|---|
| Benzină 95 | 1,347 | 1,347 |
| Benzină 98+ | 1,166 | 1,166 |
| Motorină | 1,348 | 1,348 |
| Motorină premium | 1,284 | 1,284 |
| GPL | 322 | 322 |
| EV Electric | 1,659 | 1,659 |
Stații, localități și prețuri proaspete în fiecare județ.
| Județ | Stații | Cu prețuri | Localități | Prețuri | Proaspete 72h |
|---|---|---|---|---|---|
| Alba | 63 | 50 | 15 | 127 | 113 |
| Arad | 106 | 100 | 17 | 280 | 245 |
| Argeș | 102 | 76 | 21 | 198 | 187 |
| Bacău | 59 | 54 | 15 | 153 | 141 |
| Bihor | 115 | 100 | 14 | 249 | 211 |
| Bistrița-Năsăud | 33 | 29 | 7 | 63 | 51 |
| Botoșani | 45 | 34 | 9 | 85 | 77 |
| Brașov | 167 | 132 | 21 | 278 | 240 |
| Brăila | 33 | 30 | 4 | 85 | 77 |
| Bucharest | 8 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| București | 234 | 214 | 15 | 457 | 430 |
| București (RO-B) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Buzău | 54 | 44 | 11 | 116 | 105 |
| Caraș-Severin | 33 | 30 | 8 | 81 | 76 |
| Cluj | 124 | 103 | 14 | 263 | 228 |
| Constanța | 140 | 120 | 16 | 303 | 285 |
| Covasna | 33 | 26 | 6 | 61 | 54 |
| Călărași | 35 | 30 | 9 | 80 | 75 |
| District 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Dolj | 86 | 71 | 14 | 194 | 182 |
| Dâmbovița | 54 | 50 | 18 | 122 | 100 |
| Galați | 73 | 42 | 9 | 99 | 85 |
| Giurgiu | 43 | 33 | 12 | 88 | 82 |
| Gorj | 42 | 38 | 9 | 95 | 87 |
| Harghita | 53 | 45 | 13 | 120 | 107 |
| Hunedoara | 78 | 67 | 12 | 197 | 187 |
| Ialomița | 41 | 37 | 10 | 109 | 104 |
| Iași | 94 | 84 | 12 | 183 | 169 |
| Ilfov | 310 | 276 | 25 | 683 | 629 |
| Maramureș | 83 | 68 | 18 | 162 | 139 |
| Mehedinți | 40 | 29 | 10 | 81 | 74 |
| Mureș | 91 | 75 | 21 | 201 | 182 |
| Neamț | 77 | 64 | 14 | 170 | 158 |
| Olt | 52 | 40 | 8 | 95 | 84 |
| Prahova | 102 | 86 | 24 | 208 | 195 |
| Satu Mare | 66 | 56 | 13 | 145 | 136 |
| Sibiu | 83 | 75 | 13 | 192 | 171 |
| Suceava | 96 | 69 | 18 | 186 | 171 |
| Sălaj | 29 | 27 | 7 | 75 | 67 |
| Teleorman | 34 | 34 | 11 | 74 | 64 |
| Timiș | 187 | 147 | 23 | 376 | 342 |
| Tulcea | 45 | 31 | 11 | 68 | 58 |
| Vaslui | 31 | 30 | 7 | 67 | 62 |
| Vrancea | 60 | 49 | 9 | 120 | 109 |
| Vâlcea | 71 | 58 | 15 | 137 | 116 |
Stații în catalog și stații cu cel puțin un preț consolidat.
| Rețea | Stații | Cu prețuri | Pondere |
|---|---|---|---|
| PPC BLUE | 434 | 434 | 100.0% |
| PETROM | 386 | 386 | 100.0% |
| VOLTRELLI | 264 | 264 | 100.0% |
| OSCAR | 248 | 29 | 11.7% |
| LUKOIL | 222 | 222 | 100.0% |
| MOL | 203 | 192 | 94.6% |
| ROMPETROL | 199 | 199 | 100.0% |
| RENOVATIO | 192 | 192 | 100.0% |
| ELDRIVE | 179 | 175 | 97.8% |
| SOCAR | 178 | 175 | 98.3% |
| OMV | 161 | 161 | 100.0% |
| Alți operatori | 161 | 3 | 1.9% |
| LIDL | 138 | 138 | 100.0% |
| E.ON | 136 | 135 | 99.3% |
| KAUFLAND | 107 | 105 | 98.1% |
| ELMOTION | 44 | 2 | 4.5% |
| POLYFAZER | 36 | 18 | 50.0% |
| PLUGPOINT.RO | 29 | 0 | 0.0% |
| TESLA | 21 | 3 | 14.3% |
| GAZPROM | 15 | 15 | 100.0% |
| EV-MAG | 15 | 0 | 0.0% |
| IHUNT | 12 | 0 | 0.0% |
| CHARGEPOINT | 7 | 0 | 0.0% |
| EVBOX | 7 | 2 | 28.6% |
| EN+GO | 5 | 0 | 0.0% |
| NGT | 5 | 0 | 0.0% |
| EVSPOTS | 3 | 3 | 100.0% |
Comunele sunt activate în valuri, după populație. Cele care nu returnează nicio stație sunt dezactivate automat după primul scan, ca să nu consumăm request-uri inutil. Detalii în metodologie.